Güvenlik ve Gizlilik


Temsilcilik hesabınızın ve şahsınıza/işletmenize ait bilgilerinizin yetkisiz ve kötü niyetli kişilerce elde edilememesi için size rehberlik etmesi amacıyla oluşturduğumuz aşağıdaki bilgilendirmelere dikkatle ve önemle okumanızı öneriririz.

FaturaTim markamıza verdiğiniz tüm bilgiler mevcut yasa ve yönetmeliğin gerektirdiği şekilde en üst seviyede gizli tutulacaktır. Şahıs veya Tüzel kişi bilgilerinizin ne kadar büyük önem taşıdığını ve siz değerli iş ortaklarımız için bu konunun ne kadar hassas olduğunun bilincindeyiz. Bu bilgiler hiçbir şekilde tarafımızdan üçüncü kişilere her ne maksatla olursa olsun, satılmayacak ya da paylaşılmayacaktır. Ancak Kişisel bilgilerinizin her ne surette olursa olsun üçüncü şahıslar tarafından yasadışı yollarla elde edilmesi halinde FaturaTim sorumluluk kabul etmeyeceği gibi, hukuki anlamda sonuna kadar yanınızda olacaktır.

Kullanıcılardan derlenen tüm Şahıs veya Tüzel kişi bilgileri, en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik standartlarında saklanmaktadır. Yalnızca yetki sahibi olan personelin ve ancak zorunlu durumlarda kullanıcı onayı altında ulaşabileceği bir sistemle, mevcut T.C. kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır. FaturaTim kullanıcılarından derlediği Şahıs veya Tüzel kişi bilgilerini kullanıcı onayı olmaksızın iradi olarak hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder.

FaturaTim Şahıs veya Tüzel kişi içerikli bilgiler dışındaki genel kullanıcı bilgilerini, verdiği hizmetleri daha verimli kılmak, müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutabilmek amacıyla analiz ederek, yorumlamak ve seçkin iş ortakları ile paylaşmak hakkını saklı tutar. Ayrıca bu bilgiler FaturaTim tarafından değerlendirilerek kendi bünyesi içerisinde kampanya, duyurular, özel teklifler benzeri amaçlarla kullanabilir.

FaturaTim web kanalları ile yapmış olduğunuz işlemlerde güvenlik ve gizliliğinizi en yüksek düzeyde tutabilmek için en yeni ve en gelişmiş önlemleri öncelikle sizin için sonrasında kendi markamızın güvenilirliği için sürekli takip ediyor, etkin güvenlik çözümlerini uygulamaya alıyoruz. Ayrıca, FaturaTim web kanalları üzerinden gerçekleştirilen her işlemi kayıt altına alıyor, kişisel bilgilerinizin gizliliğine en üst seviyede uyularak bilgileriniz veri tabanımızda ileride yaşanabilecek her türlü aksaklığa veya dolandırıcılığa karşı mücadele için yedekleniyor ve saklanıyor.

Kişisel bilgilerinizin güvenliği, FaturaTim web kanalları ile yapacağınız işlemlerde önemli olduğu kadar hayatınızın her aşamasında çok büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle FaturaTim web kanalları ve web üzerinden yapacağınız her işlemin, bilgisayarınızın, web de kullandığınız terminallerin, akıllı telefonunuzun güvenliği korunması için almanız gereken önlemler başlıca şu şekildedir;

done Kişisel bilgilerinizin çalınmasını engellemek için yalnızca güvendiğiniz bilgisayarları kullanmalısınız.
done Casus yazılımlara (virüslere) karşı bilgisayarınızı korumalısınız.
done E-postalara kesinlikle dikkat etmelisiniz. FaturaTim tarafından geldiğini iddia etse dahi, aldığınız e-posta adresinde ki yanıltıcı küçük ayrıntıları gözden kaçırmayın. Küçücük bir şüphe olsa dahi mutlaka bizimle iletişime geçiniz.
done Web ortamında ve gerçek hayatınızda bilgilerinizi kesinlikle gizli tutmalısınız.
done Web ortamında ve gerçek hayatınızda kullandığınız parolanızın tahmin edilebilme olasılığının ortadan kaldırılması için karmaşık ve anlamsız parolalar kullanmalısınız.
done Kullandığınız web browserlerin (Google, Yandex, Mozilla v.s) güncel olmasına önem vermelisiniz.
done Virüs koruma programları kullanarak zararlı yazılımlara karşı bilgisayarınızı koruyabilirsiniz.

done FaturaTim kişisel bilgilerinizi veya parolanızı asla e-posta yoluyla talep etmez. Aldığınız e-posta sizi kişisel bilgilerinizi veya parolanızı girmeniz için bir siteye yönlendiriyorsa, derhal 0850 885 1 846 şikayet hattımızı arayarak ilgili birimimize bilgi vermelisiniz.
done Bazı virüsler e-posta yoluyla yayılabilmektedir. Göndericisini tanımadığınız, kaynağını bilmediğiniz veya şüpheli görünen e-postaları okumadan silmelisiniz.
done FaturaTim telefon ile siz değerli iş ortaklarımızı arayıp, çeşitli kurumlar veya yerler tarafından aradığını iddia ederek; ödül kazandınız gibi başka çeşitli bahaneler ile kişisel ya da parola bilgilerinizi istemez ve asla herhangi bir hesaba para yatırmanızı talep etmez. Bu tür dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmalısınız.

FaturaTim web servisimizi kullanmak istediğinizde web browserinizin (Google, Yandex, Mozilla v.s.) adres kısmına www.faturatim.com.tr yazıp, bu sayfadaki İnternet Şubesi linkine tıklamalısınız. Doğrudan giriş yapacağınız adrese ulaştığınız için bu yöntem, phishing (olta) saldırılarına karşı en etkili önlemdir.